Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 327 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Moja wymarzona szkoła - prace uczniowskie

poniedziałek, 04 października 2010 21:44
Skocz do komentarzy


W mojej wymarzonej szkole znajdowałaby się sala do chemii, w której każdy mógłby, kiedy tylko zechce, wynajdować nowe substancje. W sali obok znajdowałaby się sala do badań kwazarów, w której, dzięki wymarzonym sprzętom, można by budować te niezwykłe obiekty. Dalej byłaby sala do lotów w kosmos, w której można by usiąść przed wielkim trójwymiarowym symulatorem umożliwiającym wirtualny lot w kosmos. Kolejna sala byłaby salą matematyczną, w której uczylibyśmy się prostszej formy matematyki, która teraz jest niedostępna. W sali nr 5 byłby pokój nauczycielski, w którym nauczyciele bywaliby rzadko. W jeszcze innej sali byłaby biblioteka, w której gromadzono by książki (nie tylko o kosmosie). Sala 8 to pomieszczenie, do którego każdy mógłby przyjść, aby pobawić się w geologa, poczytać książkę i zajmować swoimi zainteresowaniami. W holu mojej wymarzonej szkoły stałby prom kosmiczny z oryginalnym wyposażeniem NASA: kombinezonem zwanym extravehicular mobility unit oraz plecakiem wypełnionym azotem o nazwie Membry Mankament Unit.

Cała szkoła znajdowałaby się na Księżycu, ale to, co ją otacza, różniłoby się od dotychczasowej powierzchni Księżyca. Byłby to wielki trawiasty obszar. Na dachu szkoły ustawiono by teleskop porównywalny wielkością do Teleskopu Habbley’a. A niedaleko byłby ogromny tor wyścigowy, na którym odbywałyby się wyścigi samochodowe.

W mojej szkole nigdy nie byłoby zajęć wf. Nigdy!

Chciałabym, aby taka szkoła istniała naprawdę, ale na razie mogę do niej chodzić tylko w moich snach. To nadaje jej tajemniczość i dodaje mi wiary w niezwykłe marzenia.

Agata Sułkowska


* * *

W mojej wymarzonej szkole uczono by: matematyki, historii i przyrody. Na lekcjach matematyki udoskonalałbym umiejętność dzielenia pisemnego oraz ćwiczył mnożenie
i dzielenie przez zabawę. Nie będzie zbyt wielu kartkówek i zadań domowych. W czasie lekcji historii, oprócz zwykłych zajęć, będą częste wyjścia na dwór, gdzie będziemy walczyć
i ćwiczyć (w formie zabawy).Przez to poznamy rodzaje zbroi, broni białej i palnej. Bronią palną moglibyśmy strzelać do tarcz. Przy tym ćwiczylibyśmy wzrok. Byłoby super!

Na lekcjach przyrody będziemy korzystać z nowoczesnych urządzeń: lunet, mikroskopów itp. Dzięki min moglibyśmy zobaczyć, co jest nad chmurami i jeszcze dalej, a czego nie widać „gołym okiem”.

W mojej wymarzonej szkole będą ciekawe kółka zainteresowań: koło młodego alchemika, bractwo rycerskie, koło małego marynarza. W tej szkole miło bym spędzał czas.

Jakub Horbacz


* * *

W mojej wymarzonej szkole przerwa trwa dwie godziny a lekcje cztery. W holu jest tablica z ogłoszeniami. Przed budynkiem stoi posąg z motylem. Wokół rozciąga się piękny ogród. Piwnica i sale są takie:

Sala 1. plastyka – sala dzieła sztuki (pani Iwona Iskra)

Sala 2. ceramika – w niej tworzy się różne posążki i wazony (pani Agata Nowak)

Sala3. koło rysunku – tu mamy całe pomieszczenie w rysunkach uczniów (pani Danuta Nowik)

Sala 4. matematyka – tu bawimy się i liczymy (pani Dagmara Wiaterek)

Sala 5. przyroda – tu uczymy się o przyrodzie

Sala 6. wf – tu ćwiczymy bez końca

Sala 7. koło malarskie – od podstaw uczymy się malowania na płótnie

Sala 8. język polski – tu uczymy się polskiego (pani Anna Juczenko)

Sala 9. strzelanie z broni palnej, oczywiście pod okiem instruktora (pan Adam Nowicki)

Paula Kupc


* * *

Moja wymarzona szkoła:

1 sala – komputerowa – w niej można się uczyć obsługi komputera, a także grać w różne gry

2 sala – z galaretką – jest tu wielka galaretka, po której można skakać

3 sala – minitoaleta – bardzo potrzebna w każdej szkole

4 sala – basen – można tu uczyć się pływania i pływać samodzielnie

5 sala – pizzeria – tu delektujemy się pysznymi potrawami kuchni włoskiej

6 sala – do przyrody

7 sala – do języka polskiego

8 sala – w niej rysuje się swoje marzenia i opowiada o nich

Anna Dziubiak


* * *

W marzeniach uczę się we wspaniałej szkole. Jest w niej kilka ciekawych przedmiotów. Lubię je wszystkie. Opiszę najciekawsze.

Pierwszym z trzech ulubionych zajęć jest nauka wędkarstwa. W Sali do tego przedmiotu mamy wiele książek i czasopism o wędkarstwie. Nauczycielem teorii jest sławny i doświadczony wędkarz Dariusz Dusza. Oczy nas wielu nowych  i nieznanych nam technik, które później wielokrotnie ćwiczymy na szkolnych stawach. Dzięki panu Darkowi uczniowie zajmują czołowe miejsca w zawodach wędkarskich. Większość dzieci z naszej klasy łowi „na spławik” lub „z gruntu”, ale jest też kilka osób, które łowią na „spinning”. Tylko ja i mój przyjaciel potrafimy także łowić „na sztuczną muchę”. Rekord naszej klasy należy do mnie. Złowiłem suma o długości 183 cm. Moi koledzy również mogą pochwalić się wspaniałymi trofeami..

Drugim przedmiotem jest nauka strzelania z łuku. Tego przedmiotu uczy nas Edward Szymański – wybitny łucznik. Na tych zajęciach w Sali przebywamy bardzo krótko. Zapisujemy tylko temat, najważniejsze informacje oraz treść zadań domowych. Reszta to praktyka. Ćwiczymy dużo i chętnie. Na strzelnicy, w zależności od umiejętności osób oraz rodzaju łuku, pan Edward ustawia nas w różnych odległościach od tarcz. Startujemy w różnych zawodach i prawie każdy z klasy ma choć jeden medal.

Trzecim z moich ulubionych przedmiotów jest język francuski. Jest to trudny język, ponieważ są w nim niełatwe do wymówienia słowa. Na szczęście świetnie dajemy sobie radę. Francuskiego uczy nas pani Helena Rak, wspaniała nauczycielka, która w przystępny sposób tłumaczy nam zawiłości tego języka. Na zajęciach francuskiego czasem nie możemy powstrzymać się od  śmiechu, gdy słyszymy zabawnie brzmiące wyrazy.

Myślę, że nigdy nie trafiłbym do lepszej szkoły.

Jakub Kobik


oceń
11
5


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 01 kwietnia 2014 19:02

  Nawet bez sensu jak to dałam pani to dostałam 2--. FDzieki wielkie!!!!!!!:)

  autor Olka

  blog: nicka

 • dodano: 03 stycznia 2013 14:11

  autor kolo

  blog: uhuk

 • dodano: 08 października 2012 20:37

  zal

  autor sss

  blog: ss

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  10 485  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony